بارابارا اسلاوین: ایران اصلا به منابع مالی دسترسی مستقیم ندارد

Tahrim-Usa-1 انتخاب: ساعاتی پیشتر برخی ناظران از جمله بارابارا اسلاوین کارشناس آمریکایی پنجشنبه شب در توئیتی مدعی شد: ایران می‌تواند سفارش غذا، دارو و شمار محدودی تجهیزات پزشکی را نزد بانکی در دوحه ثبت کند. بانک مذکور در دوحه نیز هزینه کالا‌ها را پرداخت می‌کند و شرکت‌های قطری آن‌ها را به ایران تحویل می‌دهند. ایران اصلا به منابع مالی دسترسی مستقیم ندارد.

سید محمد مرندی، تحلیلگر امور بین الملل و هسته‌ ای با رد برخی اظهارات در مورد فرایند تبادل زندانیان میان تهران و واشنگتن و آزادسازی چند میلیارد دلار از دارایی‌ های جمهوری اسلامی ایران، تأکید کرد که ایران به تمام دارایی‌ های آزاد شده، دسترسی کامل و مستقیم دارد.

به گزارش «انتخاب»؛ مرندی پنجشنبه شب در توئیتی نوشت: این ادعای نادرست، ساخته و پرداخته افراد ناخرسند و عصبانی است. ایران به تمام دارایی‌ های آزادشدۀ خودش، دسترسی کامل و مستقیم دارد و هیچ شرکت قطری در این میان دخیل نیست.

وی افزود: بانک‌ های ایرانی کنترل کامل [بر این دارایی‌ ها]دارند و می‌ توانند بدون هیچ محدودیتی، خدمات و کالا خریداری کنند.

ساعاتی پیشتر برخی ناظران، از جمله بارابارا اسلاوین کارشناس آمریکایی پنجشنبه شب در توئیتی گفت: ایران می‌ تواند سفارش غذا، دارو و شمار محدودی تجهیزات پزشکی را نزد بانکی در دوحه ثبت کند. بانک مذکور در دوحه نیز هزینه کالا‌ها را پرداخت می‌ کند و شرکت‌ های قطری آن‌ ها را به ایران تحویل می‌ دهند. ایران اصلا، به منابع مالی دسترسی مستقیم ندارد.