رهایی دو زندانی از اعدام در شاهرود و سردشت

eedam stop

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از تسنیم، یک زندانی در شاهرود از مجازات اعدام رهایی یافت.
رئیس کل دادگستری استان سمنان در این خصوص گفت: “با تلاش‌ دادستان عمومی و انقلاب شاهرود و اعضای صلح‌ یار، صبح امروز در آخرین لحظه اجرای حکم اعدام، یک زندانی که پیشتر از بابت اتهام قتل به اعدام محکوم شده بود مورد عفو اولیای دم قرار گرفت و از چوبه دار رهایی یافت.”
محمدجعفر عبدالهی در ادامه افزود: “با احتساب این پرونده از ابتدای سال جاری تاکنون در پی کسب رضایت از اولیای دم، چهار زندانی از مجازات اعدام رهایی یافته و به آغوش گرم خانواده های خود بازگشتند.”
رهایی یک از زندانی از اعدام در شهرستان سردشت
به گزارش میزان، یک زندانی در شهرستان سردشت واقع در استان آذربایجان غربی با گذشت اولیای دم از چوبه دار رهایی یافت.
ناصر عتباتی، رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی در این خصوص گفت: “با تلاش دادستان عمومی و انقلاب سردشت و مسئولین زندان ارومیه، یک زندانی که در سال ۱۴۰۰ از بابت اتهام قتل به اعدام محکوم شده بود، با کسب رضایت اولیای دم از چوبه دار رهایی یافت.”

صدور و تایید حکم اعدام در ملاعام برای یک متهم در مشهد
به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از خراسان، یک متهم در مشهد به اعدام در ملاعام محکوم شد.
بر اساس این گزارش، در مرداد سال ۹۸، سه تن در پارک خطی بولوار امامیه مشهد اقدام به سرقت تلفن همراه یک شهروند به نام امیر اسدی، ۲۱ ساله کردند. در این میان امیر اسدی، با ضربات چاقو یکی از سارقین جان خود را از دست می دهد.
پس از مدتی سه متهم در این خصوص بازداشت و پرونده آنان پس از تکمیل تحقیقات به شعبه ششم دادگاه کیفری یک خراسان رضوی به ریاست قاضی هادی دنیا دیده و مستشاری قاضی غلامرضا مصطفوی ارسال شد.
پس از برگزاری جلسات دادگاه، قضات «امیرحسین-الف» را به اتهام قتل امیر اسدی به اعدام در ملأ عام، به خاطر شرکت در شروع سرقت مسلحانه مقرون به آزار به تحمل ۱۰ سال زندان و همچنین پرداخت دیه به خاطر صدمات غیر کشنده محکوم کردند. از سوی دیگر دو متهم دیگر این پرونده هر کدام به ۱۰ سال زندان محکوم شدند.
در این گزارش آمده است که این حکم توسط شعبه بیست و نهم دیوان عالی کشور تایید شده است.