اتهامات دروغ و افترا ها علیه منتقدان توسط خبرگزاری فارس و .../ مولوی عبدالحمید: علاج در شنیدن حرف مردم و انتقادها است

Abdolhamid-molaviرادیو فردا: مولوی عبدالحمید، امام جمعه اهل سنت زاهدان با اشاره به اتهامات مطرح شده از سوی خبرگزاری فارس در مورد او و مدیریت مسجد مکی گفت که رسانه‌ های «نزدیک به دولت و ارگان‌های بانفوذ کشور باید به دیانت خود شک کنند».

خبرگزاری فارس روز چهارشنبه ۱۷ آبان‌ ماه از قول «یک منبع آگاه» نوشت که مسئولان مسجد مکی «در راستای کسب منافع نامتعارف» و «با کمک عوامل خارجی»، «۸۰ دستگاه ماینر» را وارد کشور کرده و «اقدام به استخراج رمز ارز» کرده‌ اند.

این خبرگزاری شواهدی برای مدعای خود ارائه نداده است. هنوز هیچ سازمان یا نهاد امنیتی و اطلاعاتی نیز چنین ادعایی را تکرار نکرده است.

آقای عبدالحمید روز جمعه ۱۹ آبان‌ ماه با اشاره به اینکه رسانه‌ هایی چون خبرگزاری فارس «به اتهامات دروغ و افترا علیه منتقدان متوسل شده‌اند»، در خطبه‌ های نماز جمعه زاهدان گفت:‌ «این دروغ‌ پردازی‌ ها بیشتر در راستای خارج کردن منتقدان از صحنه و تشویش اذهان است. این علاج نیست،‌ علاج در شنیدن حرف مردم و انتقادها است.»

این دومین بار در یک هفته است که این خبرگزاری نزدیک به سپاه پاسداران اخباری را در ارتباط با مسجد مکی و امام جمعه اهل سنت آن منتشر می‌ کند.

مولوی عبدالحمید در ادامه سخنان خود در نماز جمعه ۱۹ آبان‌ماه ۱۴۰۲ گفت: «به خیر و صلاح مملکت است که روزنامه‌ ها و رسانه‌ ها آزاد باشند. رسانه‌ ها برای انعکاس واقعیت هستند. مردم و صاحبان رسانه‌ و روزنامه‌ نگاران برای کمترین چیزی احضار می‌ شوند.»

مولوی عبدالحمید با اشاره به بازداشت و احضار افرادی که برای انعکاس اخبار مسجد مکی تلاش می‌ کردند، گفت که وضعیت «اهل سنت در زمینه آزادی رسانه در ایران، در حد صفر است.»


در این رابطه