انتقاد کمیسیون مستقل حقوق بشر پاکستان از روند اخراج اجباری پناهجویان افغانستانی

Afghanestan-Pakesten Mahajer-1rfi فارسی: کمیسیون مستقل حقوق بشر پاکستان با انتقاد از روند اخراج اجباری پناهجویان افغانستانی از پاکستان، می‌گوید که از «بدرفتاری» با این مهاجران در ایالت‌های خیبرپختون‌خواه، بلوچستان و سند اسلام‌آباد «وحشت‌زده» شده است.

کمیسیون مستقل حقوق بشر پاکستان سه‌شنبه ٧ نوامبر در پستی در رسانه‌ی اجتماعی ایکس نوشته که دولت پاکستان با پافشاری بر اخراج اجباری مهاجران افغانستانی، «قوانین عرفی بین‌المللی» را نقض کرده است.

پس از پایان ضرب‌الاجل دولت پاکستان به تاریخ ٢ نوامبر، نیروهای امنیتی این کشور، رسماA روند جستجوی خانه‌ به خانه برای پیدا کردن مهاجران فاقد مدرک اقامتی معتبر را آغاز کرده که در شماری از موارد، گزارش‌ هایی از بدرفتاری آنان با مهاجران نیز گزارش شده است.

به بنیاد گزارش‌ ها، از زمان آغاز برنامه دولت پاکستان مبنی بر اخراج ١.٧ میلیون «مهاجر غیرقانونی» از این کشور، تاکنون نزدیک به ٢٠٠ هزار مهاجر دوباره به افغانستان برگشته‌اند.

اینک کمیسیون مستقل حقوق بشر پاکستان هرچند از دولت می‌ خواهد تا در این برنامه خود تجدید نظر کند، اما تأکید می‌ کند که پیش از آن، باید با مهاجرانی که به کشورشان بازگردانده می‌شوند، با احترام و کرامت انسانی رفتار شود.


در این رابطه