دستکم نوزده تجمع اعتراضی برگزار شد

Eterazat-1402

خبرگزاری هرانا – طی روز گذشته و امروز دوشنبه بیست و نهم آبان، جمعی از بازنشستگان مخابرات در مقابل ساختمان های این شرکت در کرمانشاه، اصفهان، اردبیل، زاهدان، تبریز، زنجان، رشت، شیراز، ساری، مریوان، بندرعباس، خرم آباد، بیجار، بروجرد، ارومیه و تهران، شماری از پرستاران شاغل در بیمارستان توحید سنندج در محوطه این بیمارستان، تعدادی از کارکنان شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران در مقابل ساختمان این شرکت و جمعی از شهروندان دارای معلولیت در مقابل ساختمان سازمان بهزیستی بروجرد دست به تجمع زدند.
 
به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از اتحادیه آزاد کارگران ایران، امروز دوشنبه بیست و نهم آبان ۱۴۰۲، جمعی از بازنشستگان مخابرات استان های کرمانشاه، اصفهان، اردبیل، سیستان و بلوچستان، آذربایجان شرقی، زنجان، گیلان، فارس، مازندران، کردستان، هرمزگان، لرستان، آذربایجان غربی و تهران تجمع برگزار کردند.
این تجمعات در مقابل ساختمان های شرکت مخابرات در شهرهای کرمانشاه، اصفهان، اردبیل، زاهدان، تبریز، زنجان، رشت، شیراز، ساری، مریوان، بندرعباس، خرم آباد، بیجار، بروجرد، ارومیه و تهران برگزار شد.
معترضان خواستار رسیدگی به مطالبات خود از جمله اجرای کامل آئین‌ نامه پرسنلی و استخدامی سال ۸۹ و رفع مشکلات بیمه درمانی، شدند.
 
تجمع اعتراضی پرستاران در سنندج
به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، امروز دوشنبه بیست و نهم آبان ۱۴۰۲، شماری از پرستاران شاغل در بیمارستان توحید سنندج در اعتراض به عدم رسیدگی به مطالباتشان در محوطه این بیمارستان تجمع برگزار کردند.
 
تجمع اعتراضی شهروندان دارای معلویلیت در بروجرد
به گزارش کمپین پیگیری حقوق افراد دارای معلولیت، روز یکشنبه بیست و هشتم آبان، شماری از شهروندان دارای معلولیت در ادامه تجمعات این افراد در شهرهای مختلف، در مقابل ساختمان سازمان بهزیستی در بروجرد تجمع اعتراضی برگزار کردند.
این تجمع در اعتراض به “عدم اجرای ماده ۲۷ قانون معلولان” صورت گرفت.
 
تجمع اعتراضی کارکنان شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران
به گزارش شورای بازنشستگان ایران، شماری از کارکنان شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران در مقابل ساختمان این شرکت دست به تجمع زدند.
این تجمع در اعتراض به “اجرا نشدن ماده ۱۰ قانون اختیارات وزارت نفت” صورت گرفت.
 
یک زندانی در زندان اردبیل اعدام شد
سحرگاه امروز دوشنبه بیست و نهم آبان ماه، حکم یک زندانی که پیشتر از بابت اتهامات مرتبط با مواد مخدر به اعدام محکوم شده بود، در زندان اردبیل به اجرا درآمد.
به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از سازمان حقوق بشر ایران، سحرگاه امروز دوشنبه بیست و نهم آبان ۱۴۰۲، یک زندانی در زندان اردبیل اعدام شد.
 
هویت وی، سیامند بوکانی (استوار)، ۴۰ ساله، دارای دو فرزند و اهل روستای “دنگز” از توابع شهرستان بوکان، گزارش شده است.
بر اساس این گزارش، این زندانی دو سال پیش با اتهامات مرتبط با مواد مخدر در اردبیل بازداشت و توسط مراجع قضایی به اعدام محکوم شده بود.
تا لحظه تنظیم این گزارش، اعدام این زندانی توسط مسئولین زندان و نهادهای متولی اعلام نشده است.
 
 
منبع : خبرگزاری هرانا