التهاب و تیراندازی در بندر کرگان؛ ۷ نفر کشته و زخمی شدند

Bandare Kargan

رسانه‌های حقوق بشری بلوچ از حمله نیروهای نظامی جمهوری اسلامی به سوی شهروندان در بندر کرگان شهرستان میناب در استان هرمزگان خبر داده‌اند.

بر اساس گزارش کمپین فعالین بلوچ، روز شنبه ۴ آذر ماه ۱۴۰۲، در پی یورش نیروهای نظامی به بندر کرگان، دستکم هفت شهروند که دو تن از آنها اتباع اهل افغانستان هستند، کشته و زخمی شدند.

این کمپین گزارش کرده دو تبعه افغانستان در جریان این حمله کشته شده‌ و «ابوبکر ملاحی» امام مسجد جامع کرگان، و چهار شهروند دیگر زخمی شده‌اند.

در گزارش کمپین فعالین بلوچ آمده است که پس از یورش نیروهای نظامی به شهروندان، مردم برای پناه گرفتن و نجات جان خود در مقابل تیراندازی نیروهای نظامی به مسجد جامع پناه آوردند که نیروهای نظامی با یورش به داخل مسجد تیراندازی کردند.

وضعیت در بندر کرگان امنیتی گزارش شده و نیروهای نظامی در کوچه و خیابان‌های این بندر اقدام به ایجاد ایست و بازرسی کرده‌اند.

ویدیوها و تصاویر متعددی از بندر کرگان منتشر شده است که در شماری از آن‌ها ستون‌های بلند دود دیده می‌شود. در یکی از ویدیوها، نیروهای نظامی با استفاده از ماشین‌ آب پاش به سوی شهروندان حمله کرده و آن‌ها را متفرق می‌کنند.