حماس مسئولیت حمله تروریستی در اورشلیم را بر عهده گرفت

terror-orshalim

«سازمان  حماس مسئولیت حمله مرگبار امروز پنجشنبه ۳۰ نوامبر در اورشلیم (بیت‌المقدس) را برعهد گرفت. در جریان این حمله دست کم سه نفر کشته شدند.»
 
حماس در پیام خود همچنین فلسطینی‌ها را به "تشدید ایستادگی" فراخواند و تصریح کرد که این حمله "پاسخی طبیعی به جنایات بی‌مانند اشغالگران در غزه و کودکان در اردوگاه جنین" بوده است.
 
افراد مسلح در یک ایستگاه اتوبوس در یکی از خیابان‌های اصلی اورشلیم (بیت‌المقدس) حوالی ساعت ۷ و ۴۰ دقیقه صبح روز ۳۰ نوامبر به وقت محلی به روی مسافرانی که در انتظار رسیدن اتوبوس بودند، آتش گشودند.
 
به گفته سخنگوی سازمان اورژانس اسرائیل، بر اثر این حمله سه نفر شامل یک زن ۲۴ ساله و یک زن و مرد سالخورده کشته و شماری نیز زخمی شدند. جراحات برخی از مجروحان، "شدید" گزارش شده است.
 
دو عامل این حمله به ضرب گلوله یک شهروند مسلح اسرائیلی و همچنین مأموران پلیس کشته شدند.
 
پلیس اسرائیل اعلام کرد، مهاجمان "دو برادر ۳۸ و ۳۰ ساله فلسطینی و ساکن اورشلیم شرقی بودند" و پس از پیاده شدن از یک خودرو با حرکت به سمت ایستگاه اتوبوس، با تفنگ "ام ۱۶" و اسلحه کمری به سمت حاضران در ایستگاه تیراندازی کرده‌اند.
 
منابع اسرائیلی گزارش داده‌اند این دو برادر که از لحاظ فکری به گروه تروریستی حماس نزدیک هستند، پیشتر به دلیل فعالیت‌های تروریستی، زندانی شده بودند.
جدیدترین گزارش‌ها از اسرائیل، شمار مجروحان این حمله را ۱۲ نفر اعلام کرده‌اند که از میان آنها حال ۲ نفر، وخیم گزارش شده است.
 
 
 
نقل از دویچه وله