رسانه سپاه از کشته شدن دو پاسدار در حمله اسرائیل در سوریه خبر داد

Sepah-Koshtar 2-Sardar-sourie

«پایگاه خبری سپاه نیوز روز شنبه در خبری اعلام کرد که دو تن از افسران نظامی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران در سوریه به نام‌های «محمدعلی عطایی شورچه» و «پناه تقی‌زاده» کشته شدند و اسرائیل مسئول آن دانسته شده است.»
 
در اطلاعیه روابط عمومی کل سپاه بدون ارائه جزئیات چگونگی و زمان وقوع این حادثه، آمده است که این افسران «حین انجام ماموریت مستشاری در جبهه مقاومت اسلامی سوریه، توسط دژخیمان غاصب صهیونیستی به شهادت رسیدند.»
 
پیش‌تر دمشق از انجام حملات هوایی شب گذشته اسرائیل به چند هدف در نزدیکی پایتخت سوریه خبر داده بود. در حالیکه هنوز هیچ اظهارنظر رسمی از سوی ارتش اسرائیل صادر نشده است.
 
وزارت دفاع سوریه در بیانیه‌ روز شنبه اعلام کرد: «حوالی ساعت ۱:۳۵ بامداد امروز، دشمن اسرائیلی از سمت جولان اشغالی سوریه یک حمله هوایی انجام داد و برخی نقاط نزدیک شهر دمشق را هدف قرار داد.» در ادامه آمده است که این حملات منجر به «خسارات مادی» شده است.
 
رامی عبدالرحمن از سازمان دیده‌بان حقوق بشر سوریه به خبرگزاری فرانسه گفت: «دو جنگجوی سوری که برای حزب‌الله کار می‌کردند و دو عضو ایرانی سپاه پاسداران در حملات هوایی اسرائیل به سایت‌های حزب‌الله در نزدیکی حرم سیده زینب [خواهر امام سوم شیعیان]» در جنوب دمشق کشته شدند.
وی همچنین از زخمی شدن ۵ نفر خبر داد.
 
در حالی که ارتش اسرائیل معمولا در مورد حملات خاص خود در سوریه اظهار نظر نمی‌کند، اما به صورت کلی به انجام صدها حمله هوایی علیه گروه‌های مورد حمایت ایران در یک دهه گذشته اذعان دارد.
 
ارتش اسرائیل معمولا در موارد مشابه می‌گوید که به آندسته از محموله‌های تسلیحاتی که گمان می‌رود برای گروه‌های مورد حمایت ایران، از جمله حزب‌الله لبنان ارسال می‌شود، حمله می‌کند. علاوه بر این‌ها، حملات هوایی منتسب به اسرائیل بارها سامانه‌های پدافند هوایی سوریه را هدف قرار داده است.
مضافا اینکه اسرائیل از زمان آغاز جنگ هفتم اکتبر، چندین بار به اهدافی در سوریه حمله کرده است.
 
روز یکشنبه گذشته (۲۶ نوامبر)، یک حمله هوایی از سوی اسرائیل به فرودگاه بین‌المللی دمشق گزارش شد. این حمله تنها چند ساعت پس از شروع مجدد پروازهای این فرودگاه بعد از یک وقفه یک ماهه بود. در حمله قبلی اسرائیل به فرودگاه بین‌المللی دمشق در هشتم نوامبر، این فرودگاه به کلی از مدار خارج شده بود.
 
 
 
نقل از یورونیوز فارسی