تنها راه حل توقف جنگ غزه

Ghazze-Bombaran

یک رسانه عرب زبان به بررسی توان مصر درباره توقف جنگ مصر پرداخته است.
روزنامه رای الیوم در مطلبی با اشاره به شروع دوباره جنگ غزه توسط رژیم صهیونیستی نوشت: سئوالی که این روزها خیلی مطرح می‌شود، این است که آیا مصر توان توقف جنگ غزه را دارد؟
رای الیوم به نقل از «محمد سعید ادریس» مشاور مرکز مطالعات سیاسی و راهبردی الاهرام در این باره می نویسد: مصر به تنهایی قادر به توقف این جنگ نیست. همچنین دیگران هم به تنهایی نمی‌توانند این کار را انجام دهند.
وی می افزاید: روسیه و چین هم قادر به توقف جنگ نیستند؛ فقط آمریکایی‌ها قادر به توقف جنگ غزه آن هم تحت فشار اعراب هستند (به عنوان حامی اصلی صهیونیسم).
از سوی دیگر «عبدالقادر یاسین» تحلیلگر و مورخ فلسطینی دیدگاه دیگری دارد؛ او به رای الیوم درباره اینکه آیا مصر توان توقف جنگ غزه را دارد، گفت: بله، مصر می تواند جنگ را متوقف کند.
یاسین در جواب اینکه مصر چگونه می تواند این کار را انجام دهد، می گوید: جواب نزد تصمیم گیرندگان است.
رای الیوم نوشت: دیگران که این سوال از آنها مطرح شد نیز اعلام کردند که مصر توان توقف جنگ غزه را اگر بخواهد دارد.
گروه‌های مقاومت فلسطین روز شنبه ۱۵ مهرماه برابر با هفتم اکتبر ۲۰۲۳ عملیات غافلگیر کننده‌ای با نام «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع رژیم اشغالگر قدس آغاز کردند و این رژیم برای تلافی و جبران شکست خود اقدام به بمباران مناطق مسکونی، درمانی و فرهنگی نوار غزه و هدف قرار دادن مردم بی دفاع این منطقه کرده است که در اثر آن تاکنون بیش از ۱۵ هزار و ۵۰۰ فلسطینی شهید و بیش از ۴۰ هزار نفر دیگر هم زخمی شده اند.
منبع : ایرنا