رئیسی گفته ۶۰ نفر در پرونده چای دبش برکنار شدند

chaye dessh
منصور حقیقت‌پور فعال سیاسی اصولگرا، در خصوص پرونده فساد چای دبش و اطلاع‌رسانی دیرهنگام گفت: این اشکال است و باید زودتر از این‌ها گفته می‌شد. در صورتی که آقایان خیلی قبل از آن، این فساد را فهمیدند و وزیر و افرادی که در این رابطه بودند را برکنار کردند. آنطور که آقای رئیسی گفت ۶۰ نفر را برکنار کردند.
باید قطعا به مردم اطلاع‌رسانی می‌کردند و این افراد را تحویل قوه‌قضائیه می‌دادند. یعنی در حال حاضر قوه‌قضائیه باید بداند که متخلفین چه کسانی بودند و حجم تخلف‌شان چقدر بوده، رسیدگی کند و با آن‌ها برخورد کند.
اینطور نباشد که هرکسی جرأت کند پا روی بیت‌المال مسلمین بگذارد، سوء‌استفاده کند و آب خنک هم بخورد. توقع این است که تمام مقامات دست‌اندرکار در این رابطه پاسخگوی مردم باشند و برای یک مرتبه هم که شده این متصرفین بیت‌المال و دست‌اندازان بیت‌المال را به نحو مقتضی و شایسته تنبیه کنند تا باقی به فکر خودشان باشند.
این موضوع قابل‌قبول نیست. قوه‌قضائیه آمده حجم سوء‌استفاده در سال‌های مختلف گفته است. سوء‌استفاده در هر دوره‌ای باشد، محکوم است. آقای رئیسی آدرس داده بود که اگر ما سرکار بیاییم به طور جد با مفسدین، فاسدین و ریشه‌های آن برخورد می‌کنیم.
بیشتر بخوانید: پرونده چای دبش معلوم کرد نه توان مبارزه با فساد را دارید نه اراده‌اش را
الان باید آقای رئیسی مدعی‌تر از بقیه باشد و فارغ از هرگونه تعصب، در میدان اصلی مبارزه با این دست‌اندازان به بیت‌المال قرار بگیرد، هر مدیری که در این رابطه سوء‌استفاده و تخطی کرده را به دستگاه قضایی معرفی کند.
این‌ها افرادی هستند که قبلا هم نشان دادند صداقت لازم را نداشتند. این‌ها باید صداقت را پیشه خودشان کنند و در همین راستا اقدام کنند. هرکسی در این رابطه متخلف بود از خودی و غیرخودی با آن‌ها برخورد کنند.
اینکه دوگانه برخورد کنند و در دوره‌ای این را پیراهن عثمان کنند و در دوره‌ای لاپوشانی کنند انصاف و مروت نیست. این رفتار نشان‌دهنده این است که این‌ها در گفتار و رفتارشان صادق نیستند. ما باید از حرف حق پیروی و دفاع کنیم حتی اگر علیه خود یا خانواده‌مان و اهالی هیئت خودمان باشد
در اظهارات رسمی دولتمردان آمده بود که ۶۰ مدیر در پی شناسایی این فساد برکنار شدند، رئیس قوه‌قضائیه اعلام کرده که اسامی این نفرات اعلام نشده است. دلیل تعلل دولت در معرفی این افراد چیست، ناهماهنگی در این سطح برای ما قابل قبول نیست. برای ما که هر هفته می‌بینیم آقایان رؤسای قوا، یا در قوه‌مقننه یا در قوه‌مجریه یا در قوه‌قضائیه با هم می‌نشینند و در این سطح هماهنگی می‌کنند، این رفتار‌ها اصلا قابل‌قبول نیست.
منبع: ایلنا