جزئیاتی از عملیات تروریستی روز چهارشنبه در کرمان

Hamleh Terroristi Kerman

ساعت ۱۴:۴۵ دقیقه عصر دیروز(چهارشنبه) در نزدیکی گلزار شهدای کرمان و مسیر برگزاری سالگرد قاسم سلیمانی در یک عملیات تروریستی دو انفجار مرگبار رخ داد که منجر به شهادت۸۴ نفر و مجروح شدن ۲۸۴ نفر شد. بنا بر گزارشها در ساعات اولیه جنایت، بررسی های صحنه حاکی از بمب گذاری با بسته های انفجاری بود.
یک روز پس از عملیات تروریستی در کرمان خبرگزاری دولتی ایرنا به نقل از یک منبع آگاه نخستین انفجار مرگبار را نتیجه عملیات انتحاری اعلام کرد.
به گزارش ایرنا، یک منبع آگاه گفت: بررسی صحنه انفجار گلزار شهدای کرمان در ساعات اولیه، حکایت از عملیات بمب‌گذاری با بسته‌های انفجاری داشت اما بررسی شواهد و قرائن از جمله فیلم دوربین‌های مداربسته نشان می دهد که قطعا انفجار اول در نتیجه اقدام عامل انتحاری بوده است.
این منبع مطلع عصر امروز(پنجشنبه) در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: نحوه انفجار دوم نیز در دست بررسی است که به احتمال زیاد این عملیات نیز انتحاری بوده است.
وی اظهار داشت: عامل انتحاری در حادثه اول، یک مرد بود که در نتیجه انفجار کاملا تکه تکه شده و کار شناسایی عامل انتحار در دست بررسی است.
محل انفجارها به ترتیب در فاصله ۱.۵ کیلومتری و ۲.۷ کیلومتری مزار قاسم سلیمانی بوده که علت انفجار در این اماکن عدم امکان عبور از گیت‌های بازرسی در آن محدوده بوده است.

منبع: ایرنا