هیأت رهبری اجرائی جبهه ملی ایران/ حملۀ تروریستی به پاسگاه انتظامی راسک را محکوم می کنیم

jebhe meli iranبامداد روز جمعه ۲۴ آذر ماه، گروهی تروریستی که یقیناً مزدور اجانب و دشمن تمامیت ارضی و یک پارچگی این سرزمین است، به کشتار سربازان محافظ مرز کشورمان دست زد. این نوع گروه های تروریستی و حرکات خشونت بار آنها، هیچگونه جایگاهی در میان ملت ایران نداشته و نخواهند داشت.

جبهه ملی ایران، تمامی شهروندان ایرانی را با هر عقیده سیاسی، مذهبی و اجتماعی، دارای حقوق مساوی در برابر قانون دانسته و شایسته زندگی آبرومندانه و مرفه، همراه با صلح و آرامش می‌ داند.

جبهه ملی ایران، همانگونه که کشتار بی‌ رحمانه نماز جمعه زاهدان در آبان ۱۴۰۱، توسط نیروهای سرکوب گر حکومت جمهوری اسلامی را به شدت محکوم نموده و خواهان برخورد با آمران و عاملان آن واقعه جانگداز گردیده بود، اقدام تروریستی، ددمنشانه و غیرانسانی سپیده‌ دم ۲۴ آذر به پاسگاه انتظامی راسک و کشته شدن فرزندان این مرز و بوم را نیز قویاً محکوم می‌ نماید، زیرا که تفاوتی میان خون‌ های ریخته شده از فرزندان این ملت نمی‌ بیند و خواهان برخورد با مسببین اینگونه اقدامات خشونت بار و تروریستی می‌ باشد.

ما معتقدیم که نظام حاکم، به سبب بی توجهی در متمرکز نمودن نیروهای دفاعی لازم و  به علت عدم ارائه امکانات مناسب و تجهیزات کافی به نیروهای مرزبانی حافظ امنیت ملت ایران، در بروز این رویداد تلخ مقصر بوده و خون های پاک ریخته شده در این واقعه، بر عهده حاکمان بی کفایت نیز می‌ باشد.

هموطنان عزیز ما در سیستان و بلوچستان، سال‌ هاست که با محرومیت‌ ها، فشارهای اقتصادی و مشکلات شدید زیست‌ محیطی و اجتماعی، دست به‌ گریبانند که وضعیت نابسامان آنان، دل هر ایرانی را بدرد می‌ آورد.

جبهه ملی ایران، خود را موظف می‌ داند که پیگیر مطالبات بر حق هم میهنان ساکن در این خطه بوده و در جهت رفع  محرومیت‌ ها و مشکلات آنان تلاش نماید.

جبهه ملی ایران، اعلام می‌ دارد، هرگونه اقدام خشونت‌ آمیز و مسلحانه‌ که بی‌ شک منجر به ریخته شدن خون شهروندان شده و همچنین امنیت جانی، روانی و اقتصادی آحاد ملت را تهدید می‌کند، مبتنی بر هر عقیده‌ ای که باشد، راه به جایی نخواهد برد و محکوم به شکست است. ما معتقدیم که راه برون رفت از بحران های متعددی که در اثر سوء سیاست و سوء مدیریت حکومت جمهوری اسلامی، جامعه ایران را فرا گرفته، تنها برقراری حاکمیت ملی است، و استقرار حاکمیت ملی نیز، مبارزات مدنی بدون خشونت و گسترده ملت ایران و مطالبات آزادیخواهانه و استقلال طلبانه ساکنان همه ی پهنه ایران زمین را می طلبد.

هیأت رهبری اجرائی جبهه ملی ایران،
تهران- بیست و نهم آذر ماه ۱۴۰۲