بیانیۀ سازمان جوانان جبهه ملی ایران/ جزایر سه گانه خلیج فارس بدون هیچ شبهه ای متعلق به ایران است

Khalij-Fars-1 پس از گذشت نزدیک به ۷۰ سال، بالاخره ایران به حق‌ توانست در سال۱۳۵۰ حاکمیت خود را بر جزایر سه‌ گانه، که به اشغال نیروهای بریتانیایی درآمده بود، تثبیت نماید.

حال با گذشت سال‌ ها، تغییر حاکمیت و در پیش گرفتن سیاست‌ های نامتناسب با منافع ملی، می‌ بینیم که کشورها با نیات خصمانه‌‌ا ی، حاکمیت به حق، تاریخی و قانونی ایران بر این سه نگین امنیت ملی را زیر سؤال می‌ برند.
 
حکومت‌های روسیه در طول تاریخ که خوی تجاوزگری خود را در جنگ‌ های قفقاز و آسیای میانه و تحمیل قراردادهای ننگین گلستان و ترکمن چای به میهن عزیزمان ایران نشان‌ دادند و حکومت فعلی روسیه نیز با کشتار و تجاوز به همسایه دیگر خود، اوکراین این رویه را حفظ کرده است، روز گذشته طی بیانیۀ مشترکی با حاکمان حاشیۀ خلیج فارس، بار دیگر حق حاکمیت ایران بر این جزایر را هم‌ راستا با اعضای شورای امنیت سازمان ملل، منجمله کشورهای چین، ایالات متحده آمریکا، ترکیه، عراق و کشورهای حوزه جنوبی خلیج فارس، زیر سؤال برد.

متأسفانه حکومت ایران به علت از دست دادن پایگاه اجتماعی خود در پی سرکوب خواسته‌ های بر حق ملت ایران و ضعف در دیپلماسی، از دادن پاسخ مناسب شانه خالی می‌ کند.

سازمان جوانان جبهه ملی ایران در راستای حفاظت از منافع ملی در خصوص اقدامات خصمانۀ روسیه در همراهی با کشورهای حوزه جنوبی خلیج فارس، طی اقدام متقابل، اشغالگری این کشور در خصوص اوسِتیای جنوبی و آبخازیای کشور گرجستان، شبه جزیره کریمه اوکراین و همچین جزایر کوریل ژاپن که از زمان جنگ جهانی دوم در تصرف غیر قانونی روسیه می‌باشد را محکوم نموده و خواهان توقف ارسال هر گونه تجهیزات و امکانات نظامی به این کشور در جنگ اوکراین می‌ باشد.

سازمان جوانان جبهه ملی ایران هیچ گونه کوتاهی در پاسخ به این یاوه گویی‌ ها را برنتافته و اعلام می‌ دارد، هرگونه ادعای مالکیت کشور امارات بر جزایر ایرانی ابوموسی، تنب بزرگ و تنب کوچک، واهی و اضافه گویی است و اگر بنا بر ادعای حقوقی باشد، وجود یک حاکمیت مقتدر در ایران می‌ تواند، ادعای تثبیت مالکیت خود را بر جزایر زرکوه و آریانا که هم اکنون در اشغال امارات است، بنماید.

در نهایت اعلام می داریم، هیچ نهاد و شورای بین المللی، حق داوری، تصمیم گیری و اظهار نظر در خصوص تمامیت ارضی ایران را ندارد و هر گونه توافقی که منجر به تضعیف حاکمیت ملی و یا تضییع منافع ایران گردد، کاملاً مردود است و افرادی که حاضر به دادن امتیازات شده‌ اند، در آینده باید پاسخ گوی خیانت خود در پیشگاه ملت ایران باشند.

سازمان جوانان جبهه ملی ایران