پنج زندانی در ندامتگاه مرکزی کرج اعدام شدند

Edam Jomhuri Eslami

 حکم پنج زندانی که پیشتر از بابت اتهام سرقت مسلحانه توسط دادگاه انقلاب کرج به اعدام محکوم شده بودند، سحرگاه امروز دوشنبه یازدهم دی ماه در ندامتگاه مرکزی کرج به اجرا درآمد.
رئیس کل دادگستری استان البرز بدون اشاره به هویت این زندانیان اتهام آنها را «سرقت‌های باندی و مسلحانه منتهی به ناامن کردن راه‌ها و ایجاد رعب و وحشت در میان مردم و خسارت عمده به اموال مردم» عنوان کرد.
حسین فاضلی هریکندی اظهار داشت، این زندانیان علاوه بر چهار فقره سرقت مسلحانه احشام، مرتکب جرایم دیگری از جمله ۱۴ فقره سرقت مسلحانه با انواع سلاح‌های سرد و گرم از جمله «کلاشینکف» در استان‌های مختلف کشور از قبیل سرقت از کامیون‌ها و تریلی‌های حامل تیرآهن و میلگرد، در راه‌ها و جاده‌های کشور شده‌اند.
فاضلی هریکندی در ادامه بدون اشاره به تاریخ بازداشت این افراد خاطر نشان کرد که آنها پس از دستگیری، توسط دادگاه انقلاب کرج از بابت اتهام مورد اشاره به اعدام محکوم شدند.
رئیس کل دادگستری استان البرز در پایان افزود: علی‌رغم رد فرجام خواهی متهمان و تایید رای، چند مرتبه دیگر هم درخواست اعاده دادرسی از سوی متهمان مطرح شد که پس از بررسی و با رد درخواست آن‌ها از سوی دیوان عالی کشور، حکم صادره سحرگاه امروز در ندامتگاه مرکزی کرج به مرحله اجرا درآمد. منبع : هرانا