استقبال گسترده انگلیسی‌ها از طومار اخراج سفیر اسراییل از لندن

Safire Esraiel-London

«هزاران شهروند انگلیسی با امضا یک طومار خواستار اخراج تزیپی هوتوولی سفیر رژیم اسراییل در این کشور به دلیل حمایت وی از نسل‌کشی در نوار غزه شدند.»
 
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آناتولی، در پی حمایت سفیر رژیم صهیونیستی در انگلیس از نسل کشی در نوار غزه، شهروندان انگلیسی با استقبال گسترده از طوماری که اخیراً در تارنمای انگلیسی Change.org منتشر شده است خواستار اخراج تزیپی هوتوولی، سفیر رژیم صهیونیستی از این کشور شدند.
 
در پی فراخوان این تارنمای انگلیسی، بیش از ۸۰ هزار ۴۵۰ شهروند انگلیسی طی یک روز با امضای این طومار خواستار اخراج سفیر این رژیم از انگلیس شدند.
 
به گزارش وبگاه خبری آناتولی، این طومار که از سوی پلتفرمِ جهانی «برای تغییر» (The World’s Platform for Change) طراحی شده و با گردآوری بیش از ۸۰ هزار امضا طی یک روز با استقبال گسترده روبه‌رو شده، با تاکید بر اینکه سفیر رژیم صهیونیستی در انگلیس از نسل‌کشی حمایت کرده، خواستار اخراج وی از لندن شده است.
 
در بخشی از بندهای این طومار آمده است: در حالی که پاکسازی قومی غزه و کرانه باختری ادامه دارد، سفیر رژیم اسراییل به صراحت از زبان نسل‌کشی استفاده کرده و از انجام یک اقدام نسل‌کشی حمایت می‌کند.
 
به نوشته خبرگزاری آناتولی، بر اساس قوانین انگلیس، زمانی که امضاءکنندگان و حامیان یک طومار در این کشور از مرز ۱۰۰ هزار نفر عبور کنند، خواسته‌ای که در آن طومار مطرح شده است باید مورد بحث و بررسی نمایندگان پارلمان این کشور قرار گیرد.
 
این در حالی است که سفیر رژیم صهیونیستی در لندن که به خاطر دیدگاه‌های سرسختانه‌اش شناخته می‌شود، پیشتر نیز به صراحت با حمایت از رژیم اسراییل ایده راه‌حل دو کشوری را رد کرده بود.
 
 
 
نقل از سایت مهر