مسیح علینژاد به جرم خیانت به آمریکا دستگیر و محاکمه می شد: اگر؟، نویسنده محمود دلخواسته

Delkhasteh-Mahmoud2-1 در قانون اساسی آمریکا، تنها جرمی که صریحا به آن اشاره شده است، در بخش 3، بند1، راجع به خیانت کردن به آمریکا می باشد. که مجازات آن بنا بر نوع خیانت و بنا بر اینکه در چه ایالتی محاکمه انجام شود، (1) حداقل 5 سال و حداکثر اعدام است.
قانون اساسی آمریکا، خیانت را اینگونه تعریف می کند:
SECTION 3. Clause 1. Treason against the United States, shall consist only in levying War against them, or in adhering to their Enemies, giving them Aid and Comfort. (2)
ترجمه:
«خيانت به امريكا عبارت است از: اقدام به جنگ با آن ها، يا پيوستن به دشمنان آن ها و اعطاى كمك و اسباب راحتى به آن ها.»
اقدام به جنگ به آمریکا، ابعاد مختلف دارد و درجه مجازات ربط مستقیم دارد به انداره شرکت در این جرم. (3)یکی از آخرین مواردی که یک آمریکایی به جرم خیانت به آمریکا دستگیر و محاکمه شد، شیخ عمر عبدالرحمان بود که در سال 2017 در زندان در گذشت. (4)
سال قبل، برنار لویی (فیلسوف نو لیبرالیسم و استراتژیست صهبونیسم برای تجزیه غرب آسیا – خاورمیانه-، از جمله ایران،) در راستای سیاست اسرائیل، دست خانم مسیح علینژاد را گرفت و به نزد ماکرون برد و بعد ایشان را بهکانادا برد تا در کنفرانس نظامی هالیفاکسبا حضور نظامیان ناتو شرکت کند. ایشان به آنها اطمینان داد که در صورت حمله نظامی به ایران، وضعیت افغانستان و عراق و سوریه پیش نخواهد آمد. حال امسال نیز ایشان در آن شرکت و از تلویزیون وابسته ایران اینترنشنال که دفتری هم در تل آویو باز کرده است، دعوت تا با ایشان مصاحبه ای انجام دهد تا در این مصاحبه، به عنوان متخصص نظامی و سیاسی!!! خواستار حمله نظامی به مراکز هسته ای ایران و بیت آقای خامنه ای بشوند:
مسیح علینژاد: از حمله به بیت خامنه ای و تاسیسات هسته ای جمهوری اسلامی حمایت می کنم. (5)
اگر سخنان ایشان را اگر یک آمریکایی و در رابطه با آمریکا سخن گفته بود و خواستار حمله نظامی به آمریکا شده بود، دستگیر و محاکمه می شد.
البته به ایشان و دیگرانی مانند آقای رضا پهلوی که بعد از حمله 7 اکتبر حماس گفتند که سرِ مار و چشم اختاپوس که باید از بین برود در تهران است و اینگونه آمریکا و اسرائیل را به حمله نظامی به ایران تشویق کردند، (6)
از هم اکنون باید هشدار داد که در فردای استقرار مردمسالاری در وطن مستقل و آزاد، در دادگاه های مستقل به جرم خیانت و کوشش در بر انگیختن انیران برای حمله نظامی به مام وطن، دستگیر و محاکمه خواهند شد.
یکی از اشتباهات اساسی در بعد از انقلاب بهمن این بود که کودتاچیان کودتای 28 مرداد، نه تنها دستگیر و محاکمه نشدند،. بیشتر، مانند آقای مظفر بقایی امکان یافتند تا توطئه بر علیه مردمسالاری و استقلال و آزادی را ادامه داده و در آشپز خانه حزب زحمتکشان، اصول ولایت مطلقه فقیه را تدوین کنند و از طریق دکتر حسن آیت در مجلس خبرگان، وارد پیش نویس قانون اساسی. اینگونه باز در کودتایی دیگربر ضد انقلاب شرکت، تا دوباره حق حاکمیت مردم بر دولت و حکومت  سلب و وطن را دچار وضعیت فاجعه بار حال کنند.
حال سوال این است: چرا مسیح علینژاد خواستار حمله نظامی بوطن شده است؟
این را نیک می دانیم که خانم علینژاد که زاده و پرورده رژیم جمهوری اسلامی است و فرزند خلف خمینی و کسی می باشند که حتی بعد از خروج از ایران، ستایشگر جنایت گر و افسد الفاسدی چون خامنه ای بود. (7)
حال چگونه است که نمکدان شکسته و خواستار بمباران همان بیت رهبری هم شده است. یعنی همان شخصی  که سالها در آستانش زانو زده بود و ریزه خوار سفره پر برکت رهبر عالیقدرجهان اسلام شده بود؟به سخن دیگر، چگونه است که فردی که از هفت خوان اثبات ذوب شدنش در رهبری چنان رد شده بود که به مقام خبرنگاری مجلس ارتقاء یافته بود. یعنی فردی که حتی در محیط آزاد خارج از کشور هم به دفاع جانانه از ایشان بر می خواست، چگونه خواستار حمله به مراکز هسته ای وطن و به قتل آقای خامنه ای و البته به قتل رسیدن دیگر هموطنانی که بنا بر طبیعت اینگونه حملات هوایی کشته خواهند شد، شده است؟البته ایشان آنقدر فاقد هوش و فراست سیاسی نیستند که نفهمند که چنین عملی که سبب کنش و واکنشهای تلافی جویانه خواهد شد، به کشتار عظیمی از هموطنان منجر خواهد شد.جهان از فاجعه چرنوبیل هنوز رنج می برد و ایشان خواستار چرنوبیل دیگر شده اند.
اگر ایشان دارای حداقل خرد سیاسی بود، می دانست که چنین کاری و بکار انداختن هیولای جنگ و حملات تلافی جویانه، وضعیتی و کشتاری مانند غزه برای بسیاری از مناظق ایران فراهم خواهد کرد.  در نتیجه،جریانهای تجزیه طلب زیر چتر حمایتی آمریکا و اسرائیل نیز مانند حیوانات درنده به جان وطن خواهند افتاد و آن را پاره پاره خواهند. اینگونه رژیم نژاد پرست و آپارتاید اسرائیل به تنها ابر قدرت منطقه تبدیل خواهد شد.ولی و در هر حال، ایشان را چه باک؟ چرا که فرزند خلف خمینی که وطن دوستی را بر خلاف اسلام تعریف می کرد، فاقد نه تنها هیچ احساس انسانی که فاقد هر گونه عشق و عرق ملی می باشد.
باز به سخن دیگر! چگونه است که فردی حتی یک روز در زندگی سیاسی خود مبارزه سیاسی نکرده بوده، چه برسد به مبارزه انقلابیو حتی رای بنفش خود را هم در صندوق انداخته بود و کسی که کار سیاسی را به منبع در آمدی بسیار سرشار تبدیل کرده و از ثروت ملی ایرانیان میلیونها دلار به جیب زده است از آمریکا و اسرائیل چنین درخواستی را می کند؟
علت جز این نمی تواند باشد که ایشان می داند، که وقتی رسانه های وابسته، ایشان را در کنار آقای رضا پهلوی و خانم شیرین عبادی و..،چون شیر علم مولوی با باد رسانه های وابسته هوا کردند تا رهبری جنبش انقلابی 1401/ مهسا/ سیمرغ ایران را به سرقت برند و "پیمان مهسایی" را امضا کنند که در آن نه سخن از ملت ایران و تمامیت ارضی وطن و نه زبان فارسی و نه تاریخ ایران است (8) در سکته وارد کردن به آن نقش داشتند و در نتیجه به حاشیه رانده شده اند و حال کوشش دارند که آب رفته را به جوی باز گردانند و فکر می کنند که با اینگونه افاضات فرمودن، خیالات را واقعیت ببخشند.
گفته شده است که خمینی در صحبتی در بیت خود گفته بود که هر چه دارد از پر رویی دارد. خانم علینژاد، البته به عنوان فرزند خلف خمینی، نه تنها این صفت را در خود باز سازی کرده است، بلکه مانند هر فرزند خلف دیگری، باورها و روشهای دیگر خمینی نیز در ایشان ساری و جاری است و از مهمترین آن، بی وطن بودن است و فاقد عرق ملی و فاقد عرق ملی بودن.
توضیح اینکه، می دانیم که اکثریت مردم ایران، مردمی سخت وطن دوست میباشند. یعنی همان چیزی که ایشان و امثال ایشان فاقد آن می باشند.  در غیر اینصورت نه به خدمت قدرتهای انیرانی در می آمدند و نه در جای امن، فتوای حملات نظامی به مراکز هسته وطن و نقض حاکمیت ارضی وطن بدست متجاوزان و کشتار مردم را صادر می کردند.  مگر می شود انسانی ایران دوست باشد و عشق وطن در قلبش بطپد و خواستار حملات نظامی به مام وطن شود؟
تجربه نشان داده است که ایشان فقط دارای یک استعداد است و آن موج سواری است. این موج سواری و فرصت طلبی است که سبب می شود زمانی ذوب در خمینی شود و زمانی دیگر ستایشگر خامنه ای و زمانی دیگر خاتمیست شود و زمانی بنفش شود و  ناگهان یک شبه، "انقلابی" شود و دست در دست تجزیه طلبان فرانسوی و آمریکایی و ایرانی از این دربار به آن دربار رود و غش کند و ضعف کند و اشک تمساح بریزد و فمینیست شود.

فقط دیوانه ها به دنبال شماها خواهند افتاد
سخنی معروف منسوب به انشتین است که در آن گفته است: «دیوانگی یعنی انجام کاری دوباره و دوباره و انتظار نتایج متفاوت داشتن.»
آیا ایشان واقعا فکر می کند که اکثریت مردم ما، دارای چنان بلاهت و سفاهتی شده اند که دوباره اجازه دهند که موج سوارانفرصت طلبی مانند ایشان سعی در به سرقت بردن جنبش بعدی کرده و سوار بر موج انقلابی شوند؟ آنهم انقلابیکه در پی سرنگونی استبداد تاریخی شاه و شیخ می باشد تا استقرار جمهوری شهروندان ایران در وطن مستقل و آزاد، جنبشهای 130 ایرانیان را به نتیجه برساند؟  البته که می توانند اینگونه خیالات بفرمایید. از همان خیالاتی که شتران می کنند:
شتر در خواب بیند پنبه دانه/ گهی لپ لپ خورد، گه دانه دانه
اخر اینکه وقتی نوشته را برای اندیشمندی فرستادم تا نقد شود، پیام داد که در شآن اینجانب نیست که خطاب به خانم مسیح علی نژاد قلم بر کاغذ آورم. پاسخم به هموطن این بود که:
«دوست بسیار عزیز...، البته همه امان می دانیم که این خانم فاقد حداقل لازم هوش و فراست سیاسی و آگاهی به علم سیاست و تاریخ است و بیشتر اهل تاتر بازی کردن و غش و ضعف کردن و اشک تمساح ریختن. ولی با دو هدف اینکار را انجام دادم:
1. زمانی که در کنفرانس هالیفاکس از این خانم به عنوان رهبر اپوزوسیون!!! نام می برند.  فردا که قرار بر حمله نظامی به وطن شد، به مردم ایران خواهند گفت که خودتان خواسته خودتان بود که از دهان این خانم بیرون آمد.
2. هشداری به انبوه بی وطنان هم جنس این خانم است که سالهاست دخیل به ضریح کاخ سفید بسته و برای حمله نظامی ارباب به مام وطن نذر کرده اند.  هم به اینها هشدار باید داد و هم به مردم ایران پیشنهاد شود که اشتباهی را که در انقلاب 57 مرتکب شدیم را نباید تکرار کرد و اینکه اگر در آن زمان، شرکت کنندگان در کودتای 28 مرداد را در دادگاه ها مستقل محاکمه کرده بودیم، کودتای ولایت فقیه در قانون اساسی رخ نمی داد و انقلاب به ضد انقلاب و در ردای انقلاب تبدیل نمی شد. حال نیز باید از تجربه درس گرفت و در فردای سرنگونی رژیم خیانت، جنایت و فساد، باید تمامی کسانی که بر ضد حقوق ملی ایرانیان به خدمت قدرتهای انیرانی در آمدند را شناسایی و معرفی و در صورت لزوم در دادگاه های مستقل محاکمه کرد. تا اینگونه قدرتهای خارجی که از طریق عوامل داخلی خود، بر ضد انقلاب مشروطه و جنبش ملی کردن نفت و انقلاب بهمن دست به کودتا زدند، اینبار نتوانند بر علیه حاکمیت ملت و مردمسالاری در وطن مستقل و آزاد، دست به کودتا بزنند و اینبار موفق به نهادینه کردن آزادی ها در جامعه ای حقوق مند و مردمی حقوند شویم.
(1)
https: //www.law.cornell.edu/wex/treason
(2)
https: //law.justia.com/constitution/us/article-3/43-levying-war.html
(3)
https: //law.justia.com/constitution/us/article-3/43-levying-war.html#:~:text=%E2%80%9COn%20the%20contrary%2C%20if%20war,general%20conspiracy%2C%20are%20to%20be
(4)
https: //apnews.com/article/joe-biden-government-and-politics-capitol-siege-809273dd6e90d08a5109dd5a451a5c09
(5)
https: //www.afintl.com/202311202791
(6)
https: //iranianuk.com/20231015203652037/%D8%B1%D8%B6%D8%A7-%D9%BE%D9%87%D9%84%D9%88%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D8%AD%D9%85%D8%A7%DB%8C%D8%AA-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%A7%D8%B2-%D8%AD%D9%85%D8%A7%D8%B3-%D8%A8%D8%A7%DB%8C%D8%AF-%DA%86%D8%B4%D9%85-%D8%A7%D8%AE%D8%AA%D8%A7%D9%BE%D9%88%D8%B3-%D8%AF%D8%B1-%D8%AA%D9%87%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%B1%D8%A7-%D8%AF%D8%B1-%D8%A2%D9%88%D8%B1%D8%AF
(7)
https: //www.google.com/search?q=%D9%85%D8%B3%DB%8C%D8%AD+%D8%B9%D9%84%DB%8C%D9%86%DA%98%D8%A7%D8%AF+%D8%AD%D9%85%D9%84%D9%87+%D8%AE%D8%A7%D9%85%D9%86%D9%87+%D8%A7%DB%8C+%D8%A8%DB%8C%D8%AA+%D8%AE%D8%A7%D9%85%D9%86%D9%87+%D8%A7%DB%8C&rlz=1C1JZAP_enGB944GB945&oq=%D9%85%D8%B3%DB%8C%D8%AD+%D8%B9%D9%84%DB%8C%D9%86%DA%98%D8%A7%D8%AF+%D8%AD%D9%85%D9%84%D9%87+%D8%AE%D8%A7%D9%85%D9%86%D9%87+%D8%A7%DB%8C++%D8%A8%DB%8C%D8%AA+%D8%AE%D8%A7%D9%85%D9%86%D9%87+%D8%A7%DB%8C+&gs_lcrp=EgZjaHJvbWUyBggAEEUYOTIGCAEQRRg90gEKNDk3ODJqMGoxNagCALACAA&sourceid=chrome&ie=UTF-8#fpstate=ive&vld=cid:506e6c91,vid:Vy61SOt2JNc,st:0
(8)
https: //news.gooya.com/2023/09/post-79546.php