بازگشت فلسطینی های نوار غزه به شمال آن در حین توقف چند روزۀ نسل کشی ارتش و حکومت اسرائیل؟

bombaran ghazeایسنا: ارتش رژیم صهیونیستی در اولین ساعات برقراری آتش‌ بس از مردم غزه خواست به مناطق شمالی آن بازنگردند. با این حال بسیاری از ساکنان این مناطق بدون توجه به هشدارهای داده شده در حال بازگشت به خانه‌های خود هستند.

به گزارش ایسنا، ارتش رژیم صهیونیستی در ادامه جنایت‌های جنگی خود علیه مردم غزه، اعلامیه‌هایی را در این شهر ریخته است که از ساکنان آن می‌خواهد به خانه‌های خود در مناطق شمالی بازنگردند، چراکه این منطقه با وجود آتش‌بس چهار روزه که از صبح جمعه برقرار شد، هنوز یک منطقه جنگی است.

خبرگزاری اسپوتنیک گزارش داد که در مقابل، مقامات فلسطینی از آوارگان غزه خواسته‌اند پس از برقراری آتش‌بس به خانه‌های خود بازگردند.

در همین حال، ساکنان بیت حانون در شمال شرق نوار غزه پس از خروج نظامیان رژیم صهیونیستی و اجرایی شدن آتش‌بس، در حال بازگشت به خانه‌های خود هستند.

روز چهارشنبه، رژیم صهیونیستی و حماس تایید کردند که بر سر برقراری آتش‌بس چهار روزه در نوار غزه توافق شده است که به موجب آن تمامی درگیری‌ها در این مدت متوقف و ۵۰ اسیر رژیم صهیونیستی در نزد نیروهای مقاومت فلسطین در ازای ۱۵۰ فلسطینی مبادله می‌شوند.

پیشتر، وزارت امور خارجه قطر گفته بود که آتش‌بس صبح جمعه آغاز می‌شود و حماس ۱۶ عصر همان روز اولین اسرا را آزاد می‌کند.

خبرنگار: شادی سلطان‌ زاده،
دبیر: مهران ثنایی


در این رابطه